Rubriky
Sociální sítě

Jak přejmenovat stránku na Facebooku, která má více jak 200 fanoušků? Jde to!

Poslední dobou měla spousta organizací problém se svým Facebookovým jménem. Změnou občanského zákoníku totiž došlo ke změně občanských sdružení na spolky a ty z nich, které v názvu měly zkratku právní formy měly najednou nečekaný problém.

Obdobný problém měla i stránka „Trabantem napříč Afrikou“, která se nově honosí jménem Trabantem napříč kontinenty. Také dopravce RegioJet měl dříve název stránky něco ve smyslu „Ostře sledované žluté vlaky“ a dlouho se trápil s následným přejmenováním.

Facebook se nad svými uživateli ovšem slitoval. Formulář ke změně jména najdete v nápovědě na stránce Potřebuji změnit název své stránky.

Odkaz funguje většině uživatelů, kteří spravují několik stránek na FB a jsou ověřenými a stálými uživateli. Pokud mezi ně nepatříte, je třeba nejít někoho, komu formulář funguje a dát mu správcovství stránky. Další možností je přidat si jako admina někoho z USA/Kanada (ti u názvu mají tlačítko „Request Name Change“) anebo řešit to přes agenturu s FB accountem.

Přejmenování stránky na Facebooku

Zda Facebook změnu schválí či nikoli závisí čistě na něm, z logiky věci však nemá problém změnu potvrdit, pokud ji vhodně odůvodníte.

Základním pravidlem je však vždycky podobným problémům předcházet a myslet trochu do budoucna. A hlavně právní formy do názvu nikdy nepsat…

1 komentář u „Jak přejmenovat stránku na Facebooku, která má více jak 200 fanoušků? Jde to!“

Dobrý den,
řešíme přejmenování stránky na fb, která má přes tisíc sledujících. Naše firma se přejmenovala a bohužel nám fb nechce povolit změnu názvu, prý by to mohlo být zavádějící pro fanoušky či co… dá se s tím něco udělat? Řešit to s někým kdo by nám změnu schválil, když jsme její majitelé?

Děkuji za odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *